Animacja i Promocja Kultury

Czytaj więcej...

Realizuje programy edukacyjne, artystyczne, społeczno-kulturalne i proekologiczne, skierowane do społeczności lokalnej Nowej Huty oraz mieszkańców Miasta Krakowa. Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom aktywnie włącza się w procesy związane z rewitalizacją, wzmocnieniem potencjału społecznego i partnerskim rozwojem środowiska lokalnego. W ramach działu funkcjonują Pracownia Animacji Ekologicznej oraz Galeria OKN.

 

Czytaj więcej...

Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Czytaj więcej...

Powstała w 1950 r. i była pierwszą instytucją kultury na terenie Nowej Huty. Zdobyła uznanie kilku pokoleń czytelników, nie tylko Nowej Huty, ale także całego Krakowa. Księgozbiór Biblioteki to ok. 45 tys. tomów - książki popularnonaukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy, książki dla dzieci, literatura piękna, bogaty zbiór książek i artykułów prasowych o naszej dzielnicy, a także książki w wersji mówionej.

 

Czytaj więcej...

Kino Studyjne Sfinks

Czytaj więcej...Początki Kina Sfinks giną w mrokach dziejów... Mimo usilnych starań i grzebania w archiwalnych papierach, nie udało się znaleźć wiarygodnej informacji na temat dokładnej daty jego powstania. Ze wspomnień starszych mieszkańców Nowej Huty wynika, że istniało już w 1958 r. Pewne jest natomiast, że od 1967 r. działa w nim Dyskusyjny Klub Filmowy "Kropka", w ramach którego prezentowane są perły klasyki kina światowego, a także dokonania współczesnych reżyserów. Sfinks jest ostatnim tradycyjnym kinem w Nowej Hucie i to kinem studyjnym. A to zobowiązuje!

 

Czytaj więcej...

ARTzona

Czytaj więcej...

Przestrzeń artystyczna, będąca częścią Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Otwarta strefa dla działań społecznych i kulturalnych. Powstała w budynku, który w założeniu, prawie 60 lat temu, powstał jako garaż dla samochodów przemysłowych. Obiekt, ze względu na swoją powierzchnię (500 m2), daje wiele możliwości.

 

 

Czytaj więcej...

Klub Kuźnia

Czytaj więcej...Istnieje od ponad 40 lat na terenie Dzielnicy XV Mistrzejowice. Prowadzi działalność na rzecz społeczności lokalnej, ma w swej ofercie zajęcia z zakresu kultury, edukacji i rekreacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

 

Czytaj więcej...

Biblioteka Klubu Kuźnia

Czytaj więcej...W skład biblioteki wchodzi wypożyczalnia beletrystyczna, naukowa i czytelnia. Biblioteka udostępnia czytelnikom około 25 tys. woluminów, 13 tytułów czasopism, ponad 300 audiobooków oraz trzy stanowiska komputerowe z katalogiem zbiorów biblioteki od 1980 r. i dostępem do Internetu.

Czytaj więcej...

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
norwid link
 
 
  biblioteka
Blogi
Kontakt

stat4u