Kalendarz wydarzeń

Twórcze DNA // odważny Festiwal Kreatywności - Kurs Zawód Artystka
Niedziela, 24 Listopad 2019, 09:00 - 15:00
Odsłon : 92
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niedziela, 24 listopada, godz. 9:00–15:00
TWÓRCZE DNA - 6 godz

Czy i w jaki sposób wyznaczasz sobie cele związane z pracą twórczą? A może sama myśl o tym już Cię paraliżuje? Uważasz, że kreatywność to spontaniczny proces, w którym wyznaczanie celów nie ma sensu? Po czym poznajesz, że idzie Ci dobrze? Czy potrafisz rozróżnić cel swojej pracy od jej efektu? Do czego to rozróżnienie może być przydatne? Jakie są Twoje zasoby twórcze? Jak o nich myślisz? W jaki sposób z nich korzystasz? Jak je cenisz? W jaki sposób przechowujesz i odnawiasz? Co po-maga Ci je odblokować?

Podczas tego spotkania dowiesz się dlaczego nawyk wyznaczania celów pomaga dobrze organizo-wać pracę twórczą. Poznasz także kryteria pozwalające właściwie formułować cele, co ułatwia mierze-nie postępów i eliminuje potencjalną frustrację, a nawet lęk, który czasem towarzyszy praktyce wyty-czania celów. Będziesz miała okazję dowiedzieć się czym różni się cel od efektu i dlaczego to istotne, żeby uwzględniać w planowaniu działań obie te kategorie. Nauczysz się prostej techniki mierzenia postępów przy użyciu skali. Podczas tego spotkania przedstawimy także różne teorie i sposoby rozumienia zasobów twórczych. Refleksja dotycząca zasobów, może pomóc w uruchomieniu nowych możliwości, motywować do działania i wzmacniać poczucie własnej skuteczności.

KURS Zawód Artystka
Poprowadzi: Anna Szapert, Paulina Czapska

Malujesz, fotografujesz, filmujesz, projektujesz, piszesz, tańczysz? Działasz w polu sztuki? Zajmujesz się animacją kultury? Tworzysz?
Zarabiasz na swojej twórczości, albo chciałabyś zacząć?
Chcesz coś zmienić w swojej pracy? Coś Cię blokuje? Masz wrażenie, że dobre pomysły zbyt długo pozostają tylko pomysłami?

Kurs „ZAWÓD: ARTYSTKA – ćwiczenia z pracą” zaprojektowany dla artystów wchodzących na rynek pracy oraz takich, którzy planują wprowadzić w swoim życiu zawodowym zmianę.

Kurs ma formułę pracy w grupie. Zawiera elementy przekazywania wiedzy, wymiany doświadczeń i dyskusji, pracy kreatywnej w małych zespołach oraz pracy indywidualnej w trakcie zajęć. Rama kursu została stworzona w oparciu o podejście skoncentrowane na rozwiązaniach i narzędzia art coachingowe.

Prowadzące pomagają spojrzeć na wyzwania z różnych perspektyw. Uczą krytycznego i samodzielne-go myślenia. Towarzyszą w procesie budowania świadomości, samodzielności, sprawczości oraz odpowiedzialności osobistej i społecznej. Pokazują, że praca z emocjami i przekonaniami na temat świata i siebie jest równie istotna, jak poszerzanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności w innych obszarach życia. Wierzą po prostu, że zmianę świata warto zacząć od siebie.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u