Kalendarz wydarzeń

Artystka w pracy // Odważny Festiwal Kreatywności - Kurs Zawód Artystka
Sobota, 23 Listopad 2019, 09:00 - 15:00
Odsłon : 89
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sobota, 23 listopada, godz. 9:00–15:00
ARTYSTKA W PRACY - 6 godz

Co to dla Ciebie znaczy "zawód artystka"? Jak aktualnie definiujesz to pojęcie?

Wątek płci nie jest obojętny w świecie sztuki. Razem zastanowimy się nad określeniem "sztuka kobieca" w kontekście stosunkowo krótkiej historii kobiet na akademiach artystycznych oraz niewielkiej reprezentacji sztuki tworzonej przez kobiety. Przedstawimy dane, które pokazują, że na co dzień kobiety doświadczają dyskryminacji płciowej zarówno na uczelni, jak i na rynku sztuki. Przyjrzymy się trudnościom, z jakimi wiąże się zawód artystki, a także z nowej perspektywy spojrzymy na dotychczasowe doświadczenia uczestniczek w tym zakresie. Zastanowimy się nad tym jak indywidualne trudno-ści, których doświadczają artystki są związane z szerszym społecznym kontekstem ich funkcjonowania. Poszukamy inspiracji w różnych herstoriach artystek mniej i bardziej uznawanych.

KURS Zawód Artystka
Poprowadzi: Anna Szapert, Paulina Czapska

Malujesz, fotografujesz, filmujesz, projektujesz, piszesz, tańczysz? Działasz w polu sztuki? Zajmujesz się animacją kultury? Tworzysz?
Zarabiasz na swojej twórczości, albo chciałabyś zacząć?
Chcesz coś zmienić w swojej pracy? Coś Cię blokuje? Masz wrażenie, że dobre pomysły zbyt długo pozostają tylko pomysłami?

Kurs „ZAWÓD: ARTYSTKA – ćwiczenia z pracą” zaprojektowany dla artystów wchodzących na rynek pracy oraz takich, którzy planują wprowadzić w swoim życiu zawodowym zmianę.

Kurs ma formułę pracy w grupie. Zawiera elementy przekazywania wiedzy, wymiany doświadczeń i dyskusji, pracy kreatywnej w małych zespołach oraz pracy indywidualnej w trakcie zajęć. Rama kursu została stworzona w oparciu o podejście skoncentrowane na rozwiązaniach i narzędzia art coachingowe.

Prowadzące pomagają spojrzeć na wyzwania z różnych perspektyw. Uczą krytycznego i samodzielne-go myślenia. Towarzyszą w procesie budowania świadomości, samodzielności, sprawczości oraz odpowiedzialności osobistej i społecznej. Pokazują, że praca z emocjami i przekonaniami na temat świata i siebie jest równie istotna, jak poszerzanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności w innych obszarach życia. Wierzą po prostu, że zmianę świata warto zacząć od siebie.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u