Kalendarz wydarzeń

Warsztaty pisania dla początkujących // Odważny Festiwal Kreatywności
Piątek, 22 Listopad 2019, 17:00 - 20:00
Odsłon : 157
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piątek, 22 listopada, godz. 17:00–20:00
Warsztaty pisania dla początkujących
Poprowadzi: Alina Krzemińska ze szkoły pisania Marii Kuli

Warsztaty są dla wszystkich, którzy lubią czytać i chcieliby coś napisać. Ale też dla każdego, kto niczego w życiu nie przeczytał ani nie napisał, ale chciałby spróbować. Pisania można się nauczyć tak samo jak gotowania, jeżdżenia na rowerze, tańczenia samby i szydełkowania. Jak każda z umiejętności, pisanie może nam przychodzić z większą lub mniejszą łatwością. Są ludzie, którzy po pierwszej lekcji samby mogliby jechać do Rio i śmigać w piórach i tacy, którzy potrzebują 10 albo 20 lekcji. Ktoś piecze ciasto jak ma 10 lat, a ktoś jak ma 30 i potrzebuje hiper dokładnego przepisu. Ale każdy, absolutnie każdy może nauczyć się piec ciasto i tańczyć sambę. I pisać.

Maria Kula - Przez ostatnie lata spotkała się z kilkoma setkami osób piszących lub chcących pisać. Byli to zarówno pisarze, dziennikarze, naukowcy, poeci jak i pedagodzy, artyści i inżynierowie. Łączyło ich jedno: pisanie jest dla nich ważne, ale mają z nim jakiś kłopot. Część z nich marzyła o pisaniu od dawna, ale z jakiegoś powodu nie potrafiła się za nie zabrać, część miała bardzo konkretny pomysł na powieść i nie wiedziała od czego zacząć, część pisała od wielu lat i chciała wyjść ze swoim pisaniem z szafy. Uczy pisania na warsztatach, na kursach, w pracy indywidualnej i w Szkole Pisania Powieści. Moje zajęcia nie są wykładami ani lekcjami polskiego, są bardzo praktyczne i nastawione na pisanie.
Niezależnie od tego czy prowadzi warsztat, kurs, czy zajęcia w szkole ważny jest dla niej rozwój uczestników. Lubi, kiedy pisanie sprawia im przyjemność i satysfakcję.

Alina Krzemińska - jest trenerką pisania i pisarką, a także terapeutką i counsellerką Gestalt. Uczy pisać. Fascynuje ją, gdy na jej warsztatach ludzie odkrywają ukryte głęboko w sobie historie, które tylko czekają, żeby je uwolnić... „Gdy otwieram książkę, czuję się jak Alicja, gdy stanęła przed lustrem. Wystarczy wyciągnąć rękę, dotknąć pal-cami szyby i… natychmiast znajduję się po drugiej stronie. W nieznanym mi świecie, w którym czeka na mnie nowa przygoda. To samo dzieje się, gdy piszę. Nie wymyślam moich opowieści, ani ich zakończeń. Odkrywam je. Poznaję bohaterów, wędruję z nimi, drżę o ich losy, jak o mój własny. Lubię opowieści, które rozweselają, wzruszają, prowadzą zakolami absurdu, w głąb tajemnic, ukrytych znaczeń lub rollercoasterem pomiędzy intrygami. Są też takie opowieści i przygody, po których nie jestem już taka, jak dawniej. Te kocham najbardziej. Inspirują, poruszają ukryte w sercu struny, pomagają sięgnąć głęboko w siebie po odwagę, siłę, nowe spojrzenie na siebie i świat wokół. Podczas warsztatów pisarskich zaproszę cię do świata pełnego magii i nieoczekiwanych wydarzeń. Pokażę ci tajemne korytarze pisarstwa i nauczę znajdywać ukryte drzwi prowadzące do nowych opowieści. Tak, by twoje pisanie stało się barwne, fascynujące i wciągające. Do zobaczenia!”

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u