Kalendarz wydarzeń

Podstawy fotografii z elementami arteterapii  // Odważny Festiwal Kreatywności
Poniedziałek, 18 Listopad 2019, 16:30 - 20:30
Odsłon : 122
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniedziałek, 18 listopada, godz. 16:30–20:30
Podstawy fotografii z elementami arteterapii 
Poprowadzi Kasia Czajkowska

Warsztat o charakterze inspirująco – pobudzającego wstępu do przygody, jaką może stać się foto-grafia czy arteterapia, które można rozumieć na wiele sposobów. Prócz technicznych podstaw foto-grafii pokazane zostaną jej możliwości jako formy pomocy w odreagowaniu stresu, lepszego samo-poznania, dystansu do rzeczywistości, większej akceptacji siebie, wzmocnienia potencjału oraz wyra-żania siebie. Zachęta do zabawy i eksperymentowania. Ideą warsztatu jest wolność i radość tworze-nia. Bez oceniania, liczy się działanie. Błędy popełniamy po to, by się na nich uczyć, a nawet czasem (przy okazji;)) odkryć coś nowego. Wracamy do dziecięcej ciekawości, budzimy naszą artystyczną kreatywność, siłę sprawstwa i radzenia sobie z problemami w niestandardowy sposób.

Warsztaty są dedykowane osobom, które amatorsko fotografują i chcą poznać podstawy wiedzy o fotografii, a ponadto są ciekawe rozwoju przez sztukę, w szczególności poprzez fotografię.

Spotkanie będzie podzielone na dwa etapy:

1. część teoretyczna (nauka obsługi lustrzanki cyfrowej/ rozszyfrowanie funkcji manualnych)
2. część praktyczna

Kasia Czajkowska – z wykształcenia pedagog kulturoznawca, w życiu fotografka i arteterapeutka, w nieustającym procesie przemiany. Przeżywa, porządkuje, przyjmuje i idzie dalej. Potrzebuje się dzielić. Lubi pisać. Gdy ma gorsze chwile – tańczy, gdy jest szczęśliwa – też tańczy. Ekspresja twórcza to opowieść o komunikowaniu się. Uwielbia przestrzeń wzajemnej inspiracji, spotkań z ludźmi, historie ludzkich losów. Fascynuje ją człowiek, relacje, tematyka kobiecości. Jest częścią tej podróży. W swojej pracy arteterapeutycznej najchętniej korzysta z fotografii, którą łączy z ekspresją plastyczną, muzyką i ruchem. Każdy z nas potrzebuje indywidualnej drogi otwarcia. Są ramy i jest punkt wyjścia. Resztę każdy tworzy sam i wybiera te formy wyrażania siebie, które są mu najbliższe. Tworzy projekty Czułe Oko – fotografia portretowa i arteterapia oraz Droga do siebie – spotkania z arteterapią. Współpracuje z Instytut Rozwoju Osobistego Sens oraz Belly Session Studio.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u