Kalendarz wydarzeń

Droga do siebie – projekt, który łączy arteterapię i psychoterapię // Odważny Festiwal Kreatywności
Niedziela, 17 Listopad 2019, 10:00 - 14:00
Odsłon : 160
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niedziela, 17 listopada, godz. 10:00–14:00
Droga do siebie – projekt, który łączy arteterapię i psychoterapię
Poprowadzą: Iwona Centka i Kasia Czajkowska

Arteterapia wspiera rozwój poprzez twórczą wolność i ekspresję, inspiruje do działania, wprowadza w świat artystycznych poszukiwań, wyrażania i poznawania siebie, daje poczucie sprawstwa. Psychoterapia natomiast porządkuje, pilnuje bezpiecznej struktury, wspiera układanie tego, co zaprosiliśmy do świadomości, pomaga interpretować, zrozumieć lub inicjuje tradycyjną komunikację terapeutyczną. Każdy człowiek ma w sobie potencjał, który pozwala się rozwijać i stawać coraz lepszą wersją siebie.

Warsztat "Droga do siebie" zaprasza do zatrzymania się i sprawdzenia czego potrzebujemy, dokąd prowadzi Nas Nasza droga? Jaka forma twórcza sprawia, że budzi się w Nas radosne dziecko i kreatywny wolny dorosły?

Warsztaty dla osób poszukujących równowagi, odskoczni od codzienności, chcących lepiej poznać siebie, przyjrzeć się jak funkcjonują w relacji ze sobą, innymi i światem, pragnących wzmocnić jakość swojego życia poprzez kontakt ze sztuką oraz wgląd terapeutyczny.

Poruszone zostaną tematy uniwersalne: stawianie granic, cele, nasze korzenie, zasoby, marzenia, związki i tym podobne. Wykorzystamy techniki malarskie, choreoterapii, dramaterapię, muzykę. Ważnym aspektem zajęć będzie omawianie prac, a co za tym idzie wgląd terapeutyczny.

Iwona Centka- psychoterapeutka, doradca zawodowy, współwłaścicielka Instytutu Rozwoju Osobistego Sens. Swoją drogę odkrywania siebie rozpoczęła przypadkiem, lata temu i jak dziś mówi - była to najlepsza decyzja w jej życiu. Stara się być wierna sobie, marzeniom, wartościom i pasjom. Towarzyszy innym w zrozumieniu, poznaniu i pokochaniu siebie. Łączy wiedzę psychologiczną zdobytą podczas 4-letnich studiów terapeutycznych, ze swoją wielką wiarą w drugiego człowieka. Obecnie rozpoczęła nową ścieżkę zawodową ucząc się i praktykując DMT (Dance Movement Thera-py). Ciało, dźwięk i ruch coraz częściej wplata w warsztaty i pracę z pacjentem.

Kasia Czajkowska - z wykształcenia pedagog, kulturoznawca, w życiu fotografka i arteterapeutka, w nieustającym procesie przemiany. Przeżywa, porządkuje, przyjmuje i idzie dalej. Potrzebuje się dzielić. Lubi pisać. Gdy ma gorsze chwile - tańczy, gdy jest szczęśliwa - też tańczy. Ekspresja twórcza to opowieść o komunikowaniu się. Uwielbia przestrzeń wzajemnej inspiracji, spotkań z ludźmi, historie ludzkich losów. Fascynuje ją człowiek, relacje, tematyka kobiecości. Jest częścią tej podróży. W swojej pracy arteterapeutycznej najchętniej korzysta z fotografii, którą łączy z ekspresją plastyczną, muzyką i ruchem. Każdy z nas potrzebuje indywidualnej drogi otwarcia. Są ramy i jest punkt wyjścia. Resztę każdy tworzy sam i wybiera te formy wyrażania siebie, które są mu najbliższe.Tworzy projekty "Czułe Oko – fotografia portretowa i arteterapia" oraz "Droga do siebie - spotkania z arteterapią". Współpracuje z Instytutem Rozwoju Osobistego Sens oraz Belly Session Studio.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
norwid link
fbmin

 
  biblioteka
huta sztuki male
Blogi
Kontakt

stat4u